Implanty Warszawa Centrum

implanty warszawa centrumKażdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że o zęby stałe należy odpowiednio dbać, ponieważ w sytuacji gdy któryś z nich wypadnie to w naszym pięknym już niepełnym uśmiechu pozostanie nam jedynie dziura. Upływający czas sprawia, że na naszych zębach zaczynają pojawiać się ślady, które mogą być spowodowane próchnicą, parodontozą czy po prostu urazami mechanicznymi. Jednakże wypadanie zębów nie zawsze jest wynikiem braku odpowiedniej higieny, a może być spowodowane wadami genetycznymi. Bez względu na to jaka jest przyczyna wypadania zębów, to na pewno ten komu taka sytuacji się przydarzyła, zastanawia się w jaki sposób może uzupełnić lukę w uzębieniu.

Dowiedz się więcej o implantach, odwiedź implantologa w Centrum Warszawy

W dzisiejszych czasach nie trzeba już wyobrażać sobie plastikowej protezy zanurzonej w szklance wody. Istnieje możliwość odbudowania utraconego zęba w sposób, który naśladuje naturę za pomocą tak zwanych implantów zębowych. Implanty zębowe to nic innego jak sztuczne elementy, które zastępują korzeń brakującego zęba. Umieszczane są bezpośrednio w kości szczęki. Implanty zębowe tworzone są z tytanu lub mieszanki tytanowej i posiadają kształt śrubki bądź też cylindra. Jeżeli chodzi o widoczność, to większa część implanta jest schowana w kości szczęki. Natomiast górna część implanta jest widoczna w dziąśle, na którą nakładany jest filar (abutment). Stanowi on nośną podstawę dla przyszłego uzupełnienia protetycznego, które będzie imitować ząb. Implanty zębowe są wygodne, nie niszczą struktury zębów, nie wypadają z ust i sprawiają, że nie czujemy się niepewnie.

implanty zębowe

Dlaczego warto zdecydować się na implanty po utracie lub wyrwaniu zęba?

Jeśli chodzi o Implanty, Warszawa centrum jest miejscem gdzie najłatwiej znaleźć profesjonalnego stomatologa który uzupełni ubytki w uzębieniu, zwłaszcza że implanty stanowią najmniej inwazyjną metodę uzupełnienia braków zębowych. Pozwalają na pełne odwzorowanie naturalnej fizjologii zęba. Jednakże nie każdy może skorzystać z implantów zębowych przede wszystkim ze względu na to, iż wszczepienie implantu wiąże się kosztami finansowymi. Ponadto z implantów muszą zrezygnować osoby, którym na ich założenie nie pozwala stan zdrowia. Przede wszystkim chodzi tutaj o osoby chore na osteoporozę, niektóre nowotwory, a także o osoby posiadające problemy z krzepnięciem krwi. Obecnie istnieje kilka rodzajów implantów. Wymienić można między innymi:

  1. implanty cylindryczne, które są najczęściej używane ze względu na nieograniczoną trwałość oraz nieograniczone wskazania lecznicze. Implanty wprowadzane są w głąb kości, a wykonane są z tytanu lub jego związków,
  2. implanty blaszkowe, które wyrabiane są z tytanu i posiadają różne kształty,
  3. implanty śródzębowe, które wprowadzane są przez martwy ząb i spełniają funkcje wzmacniające,
  4. mini implanty, które stanowią nowość w implantologii. Mini implanty to nic innego jak śruby implantacyjne, które cechują się bardzo małą średnicą oraz długością, 
  5. implanty z tlenku cyrkonu (ceramiczne) stanowią nową generacje implantów. Są one bardziej estetyczne i można je stosować u pacjentów uczulonych na tytan. Wprowadzenie implantu trwa od 30 do 90 minut. Przeprowadzane jest ambulatoryjnie i zazwyczaj w dwóch etapach. Podczas pierwszego spotkania wprowadza się implant, ranę się zszywa rozpuszczalnymi szwami. Na drugim spotkaniu (po 3 lub 6 miesiącach) nacina się błonę śluzówki w miejscu implantu i umieszcza się tam abutment.

Implant jest najbardziej zbliżoną do zęba protezą. Już nie musi przerażać Cię wizja noszenia sztucznej szczęki. Więcej informacji na temat implantów zębowych uzyskasz po skontaktowaniu się z nami – drdent.com.pl, zakładka kontakt.

Dr Dentimplanty Warszawa Centrum